Řezivo

Vstupní surovinou pro výrobu jehličnatého řeziva je smrková pilařská kulatina III.třídy. Finálním výrobkem je stavební řezivo - desky, hranoly, fošny, střešní latě. Dále vyrábíme různé prokladové a paletové řezivo. Doplňkovým programem firmy je prodej palivového dříví jako jsou krajinky, odřezky a piliny. Jsme schopni vyrobit řezivo dle přání zákazníka. Jediné omezení je v délce, neboť technologie nám umožňuje řezat řezivo v max. délce 9,5 m. Řezivo je možné opatřit dadatečnou impregnací proti plísním, dřevomorce a jiným škůdcům. Používanou látkou k impregnaci je ADOLIT BAQ - zelené barvy. Do délky 5 m se řezivo namáčí v impregnační vaně, delší se impregnuje ručně.

Výroba a prodej řeziva je naší prioritou, proto usilujeme o to, abychom uspokojili širokou skupinu zákazníků od domácích kutilů, řemeslníků až po poptávku středních a velkých firem.

 

Naše firma je držitelem certifikátu systému řízení výroby na výrobek - " Konstrukční dřevo obdélníkového průřezu tříděného podle pevnosti " . Zpracovávaná surovina je nakupována od předních producentů kulatiny v České republice.

 

Pořez kulatiny

Pořez kulatiny

Pořez na rámové pile SR 65:

Pořez provádíme na rámové pile SR 65, která umožňuje pořez kulatiny do průměru 65 cm a délky 9,5m.     K  lepší kvalitě řezu používáme listy se stelitovými břity.